تبلیغات
ظهور یار - سفر نامه به کفران - مسجد حاجی و حسینیه کفران

ظهور یار

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

قسمت چهارم سفر نامه

حسینیه قدیمی وقتی واردش می شدی حس خوبی بهت دست می داد . در  وسط جایگاه تعزیه خوانها . و خیمیه اصلی و دور تا دور حسینیه به حالت خیمه اطاقک هایی درست کرده بودند که عزاداران درون انها می نشستند . باید دید .

با توجه به افزایش جمعیت و کوچکی حسینیه در مجاور اینجا حسینیه ای تازه با وسعت بیشتر بنا نموده اند اما نه با معماری اسلامی و سنتی بلکه یک معماری جدید در ان بکار رفته هرچند خواسته اند حالت حسینیه حفظ شود اما آن حسینیه قدیمی واقعا حال و هوای دیگری دارد .

بعد از اینجا رفتیم بسمت مسجد حاجی که آن هم فاصله زیادی با اینجا نداشت در بین راه رسیدیم به منزل عالم ( همان روحانی که قبل از انقلاب تلاشهای فراوانی برای سر و سامان دادن به روستا کرده بود ) مردم به نیکی از او یاد می کنند معلوم است که هنوز اگر در بین روحانیون شخصی پیدا شود که با جان و دل همچون شیخ محمد منتظری کفرانی برای اهالی روستای خود بلکه روستاهای اطراف هم کار کند او را بعد از یک ربع قرن از فوتش به نیکی یاد می کنند . روحش شاد . اری مسجد حاجی روستای کفرانروبروی منزل این روحانی وارسته بود .

این مسجد هم از مساجد قدیمی این روستا بشمار می رفت . یک معماری کاملا اسلامی و سنتی . دیدن دارد انشاءالله در اینده عکسهایی که از تمامی مکانهای این روستا برایتان کرفتم را اینجا قرار می دهم.

امیدوارم شما هم روزی بروید و این روستا بلکه آن منطقه را ببینید طبق اخرین مراحل باستان شناسی در این روستا در تپه کپنده کفران قدمت این محل به چهار هزار سال می گذارد .

کلا روستا ها و این منطقه قدمتی دیرینه دارند و دارای اثار باستانی که کسی به انها توجه نمی کند و هر کدام در اثر مرور زمان خراب می شوند .

بگذریم مکان بعدی که رفتیم امام زاده پیر حاجات بود .

مابقی مطالب در قسمت بعدی

نوشته شده در یکشنبه 21 آذر 1389 توسط پرستو
مقام معظم رهبری

آرشیو مطالب
نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin